Dziękujemy wszystkim osobom, które poparły petycję. Doceniamy Wasze zaangażowanie w jej dystrybucję, odwagę przy składaniu podpisów, otwartość podczas pisania komentarzy oraz zaufanie do nas.
9 lutego 2023 r., przed spotkaniem Związków Zawodowych z Zarządem Provident Polska S.A., petycja zostanie przesłana wraz z podpisami do Pani Prezes Zarządu Agnieszki Kłos-Siddiqui, do wiadomości Pani Dyrektor ds. Zasobów Ludzkich Grupy IPF Lyndsey Hamilton-Scott, Dyrektora ds. Zasobów Ludzkich Zbigniewa Hojki, Dyrektora Sprzedaży i Obsługi Klienta Tomasza Skiby oraz Dyrektora Rozwoju Sprzedaży i Zarządzania Wynikiem Bartosza Żeleźnika. Do petycji załączymy anonimowo bez podania nawet imion część Waszych komentarzy, aby pokazać zarządzającym perspektywę, sytuacje i emocje pracowników pracujących w terenie. Treść wysłanych komentarzy będzie dostępna dla członków Związku Zawodowego OPZZ Konfederacja Pracy w Provident Polska S.A. po podaniu hasła.
Petycja zainicjowana przez Członków Związku Zawodowego OPZZ Konfederacja Pracy w Provident Polska S.A.
Tekst petycji
Szanowna Pani Prezes,
Piszemy z prośbą o przeanalizowanie zasad premii dla Brm i BL. Uważamy, że te obowiązujące od początku roku są krzywdzące dla pracowników. Bardzo negatywnie wpływają na naszą motywację.
W ostatnim okresie koszty życia znacznie wzrosły. Wzrosły również raty kredytów, które płacimy. Nasze wynagrodzenia stoją w miejscu. Pracujemy ciężko dla firmy, by zrealizować wszystkie postawione przed cele i zadania. Z miesiąca na miesiąc rośnie ilość obowiązków, które musimy wykonywać. Dokładane są kolejne parametry, za które jesteśmy odpowiedzialni i twardo rozliczani. W ciągu ostatniego okresu staliśmy się odpowiedzialni za wdrożenie wielu nowych produktów dla firmy: JP Medica, Telenauka, Karty kredytowe. Przejęliśmy znaczną część obowiązków administracyjnych.
Świadomość tego, że pomimo zrealizowania przez nas głównych parametrów możemy stracić nawet 75% premii, powoduje złość, niechęć i niepotrzebne przykre komentarze, które wpływają na jakość naszej pracy. Zawsze dążymy do tego, aby realizować postawione przed nami cele. Wprowadzenie takich wygórowanych obostrzeń premiowych odbieramy jako uniemożliwienie wypracowania premii. Mało realne taryfikatory demotywują już od początku miesiąca.
Czujemy się ważni dla firmy, ale pomniejszanie nam 50% premii za brak realizacji zbiórki oraz 50% za brak udziału sprzedaży kart kredytowych odbieramy jako karę i dużą niesprawiedliwość. Prosimy o niekomplikowanie kryteriów uzyskania premii. Uzależnienie jej otrzymania od 2 lub 3 podstawowych, niezależnych od siebie parametrów.
Dlaczego jest to ważne?
Bo chcemy godnie żyć, a z samej "gołej" pensji nie starcza nam do pierwszego. Jesteśmy do dyspozycji pracodawcy po kilkanaście godzin dziennie, z miesiąca na miesiąc mamy coraz więcej nowych obowiązków i parametrów, za które jesteśmy odpowiedzialni.