338 z 500 podpisów

Agnieszka Kłos Prezes Zarządu Provident Polska S.A.

Petycja zainicjowana przez OPZZ "Konfederacja Pracy" w Provident Polska S.A.

Tekst petycji

Ubiegamy się o wzrost wynagrodzeń pracowników administracji terenowej w firmie Provident Polska S.A.

Dlaczego jest to ważne?

Szanowna Pani Prezes,

Jako pracownicy Departamentu Administracji firmy Provident Polska prosimy o uwzględnienie naszego wniosku dotyczącego 25% podwyżki naszych wynagrodzeń. Nasz wniosek uzasadniony jest niskimi pensjami, które praktycznie od lat stoją w miejscu i tylko nieznacznie wzrastają, na zasadzie przyznawanych corocznie podwyżek uzależnionych od wyników OiD. Problem polega na tym, że w Administracji system ten w ogromnej większości przypadków zostaje zakończony na ocenie skutecznej. Brak wyższych ocen spowodowany jest tym, że w Dziale Administracji nie ma możliwości brania udziału np. w projektach, od których uzależnia się otrzymanie oceny wyższej niż skuteczna. Wynagrodzenie w Departamencie Administracji od dawna plasuje się znacznie poniżej przeciętnego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw.
Dla lepszego zobrazowania sytuacji niech posłuży przykład wzrostu wynagrodzenia jednego z pracowników Administracji, którego wynagrodzenie w latach 2001-2018 zwiększyło się mniej niż rosła w tym czasie płaca minimalna. Po 18 latach pracy średnie wynagrodzenie pracownika administracji jest bardzo niskie.

Jak doskonale zdaje sobie Pani sprawę, koszty życia, ciągłe podwyżki cen przy tak niskich wynagrodzeniach odbijają się na naszych budżetach domowych i jakości naszego życia. Pretendując do miana najlepszego pracodawcy powinno się również, a może przede wszystkim wziąć pod uwagę zarobki WSZYSTKICH zatrudnianych pracowników. Bonusy w postaci cotygodniowych owoców, czy refundowanie kosztów kart sportowych są oczywiście miłymi akcentami, jednak należy podkreślić, że w chwili obecnej jest to standard w większości firm i nie zastąpią one wynagrodzenia, za które można godnie żyć. Każdy pracownik Administracji wykazuje się dużą elastycznością w podejściu np. do godzin pracy, kiedy to ze względu na realizację budżetów sprzedażowych, zmieniany jest harmonogram pracy administracji z dnia na dzień, co wielokrotnie zaburza nasze prywatne, wcześniej ustalone plany.

Jako pracownicy administracji zdajemy sobie sprawę z faktu transformacji naszego działu, jednakże brak odczuwalnych podwyżek przez te wszystkie lata daje nam poczucie, że jesteśmy pracownikami drugiej kategorii. A przecież fakt, że wielu z nas jest związanych z firmą już od co najmniej kilkunastu lat, daje świadectwo, że jesteśmy zaangażowanymi i sumiennymi pracownikami.
Pragniemy zwrócić uwagę, iż w związku z transformacją Działu Administracji, w związku z licznymi redukcjami etatów, często po konsolidacji oddziałów wzrasta ilość wykonywanych przez pracowników zadań. Spółka w ten sposób niewątpliwie generuje oszczędności, których część mogłaby przeznaczyć na podwyżki w Dziale Administracji. O niskich płacach, również świadczy fakt, że w wielu oddziałach występuje problem z rekrutacją nowych pracowników. Wymagania finansowe potencjalnie nowo zatrudnionych osób znacząco przekraczają t.z. „widełki firmowe”. W chwili obecnej na pytanie, ile zarabia się w Providencie jako pracownik Administracji po kilkunastu latach pracy jest nam wstyd odpowiadać, bo trudno uwierzyć w takie niskie płace, wiedząc jakie zyski co roku osiąga nasza Firma.

Fakt, że pracownik po upływie okresu próbnego w dyskoncie średniej wielkości zarabia więcej niż my, jest dla nas naprawdę deprymujące i zniechęcające. Firma nie ma również w zwyczaju nagradzać pracownika w związku z jego stażem pracy. Smutny to fakt, że nasza firma stoi praktycznie w miejscu, jeśli chodzi o pensje swoich pracowników, jak również fakt, że Departament Administracji od zawsze zarabiał i zarabia najmniej.

Jesteśmy związani z naszą firmą od wielu, wielu lat. Zawsze staramy się wywiązywać z naszych obowiązków jak najlepiej, dlatego bardzo liczymy na zrozumienie naszego stanowiska i pozytywne odniesienie się do naszych uzasadnionych oczekiwań.

Pracownicy Administracji
zrzeszeni w związku zawodowym
OPZZ "Konfederacja Pracy"
w Provident Polska S.A.

Dorzucisz się?

Czasem trudno sobie wyobrazić, jak wiele może zmienić jedna osoba. Ale kiedy wiele osób działa razem, wspólnie możemy budować lepszą Europę.

Dzięki platformie YouMove każda osoba może wziąć sprawy w swoje ręce i walczyć o to, żeby najbliższa okolica, jak i cała Europa była lepszym miejscem dla nas wszystkich. Jednak żeby móc rozwijać YouMove, będziemy potrzebować także Twojego wsparcia.

Dorzucisz się, żebyśmy mogli prowadzić zwycięskie kampanie razem z naszą społecznością?

Jak się dorzucić w inny sposób?

Możesz zrobić przelew na nasze konto:

WeMove Europe SCE mbH
IBAN: DE98 4306 0967 1177 7069 00
BIC: GENODEM1GLS, GLS Bank
Berlin, Niemcy

Dorzuć się używając
Przejrzyste i odpowiedzialne korzystanie z darowizn jest dla nas bardzo ważne – więcej informacji o tym jak wydajemy pieniądze znajduje się na tej stronie.

Twoje dane osobowe będziemy przechowywać z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i prywatności. Wprowadzając w formularz swoje dane osobowe, wyrażasz zgodę na otrzymywanie od WeMove.EU informacji o prowadzonych kampaniach oraz zgadzasz się na użycie na tej stronie cookies zgodnie z naszą polityką prywatności.

Następny krok - podziel się!

Dziękujemy za Twój podpis!

Czy znasz kogoś, kogo mogłaby poruszyć ta sprawa? Napisz do niego lub do niej e-mail i poproś o podpisanie petycji.