3,044 of 5,000 signatures

Europos Komisijos prezidentui Žanui Klodui Junckeriui

Šią peticiją parengė SUPPLY CHA!NGE.

Peticija

Europos Sąjungoje mes valgome sausainius kiekvieną dieną. Tačiau šių sausainių sudėtyje yra slaptų ingredientų. Tai - žmogaus teisių pažeidinėjimas ir žala aplinkai. Mes, Europos Sąjungos piliečiai, nebenorime remti šių pažeidinėjimų ir siekiame, kad Europos Sąjunga pareikalautų, kad Europos įmonės prisiimtų atsakomybę už pažeidimus savo tiekimo grandinėse. Šiuo metu metodai, kuriuos įmonės taiko bandydamos užkirsti kelią pažeidinėjimams savo tiekimo grandinėse yra savanoriški ir neefektyvūs.

Šie pažeidimai vyksta dabar ir Europos Sąjunga turi veikti nedelsiant. Todėl mes raginame Europos Sąjungą:

 • Sukurti privalomus teisės aktus, draudžiančius išnaudojimą ir kovojančius su neetišku įmonių elgesiu tiekimo grandinėse.
 • Palaikyti naujos privalomos Jungtinių Tautų sutarties dėl verslo ir žmogaus teisių iniciatyvą, siekiant reguliuoti tarptautinių bendrovių veiklą.
 • Šalyse gamintojose užtikrinti galimybę kreiptis į teismus dėl žalos aplinkai.
 • Kodėl tai yra svarbu?

  Mes pasidomėjome pigių žemės ūkio žaliavų tiekėjais, aprūpinančiais Europą produkcija iš trečiojo pasaulio šalių. Deja, tiekimo grandinėse yra didžiulis ekonominis disbalansas. Palmių aliejaus, kakavos ir cukraus tiekimo grandinėse mes pastebėjome baisius žmogaus teisių pažeidimus ir aplinkai daromą žalą. O būtent šie „produktai“ yra pagrindiniai mūsų kasdieninių sausainių ingredientai. Šie pažeidimai apima vaikų darbą, dirvožemio alinimą, biologinės įvairovės nykimą, teisę į žemę bei moterų teises.

  Ypač daug problemų yra palmių aliejaus tiekimo grandinėje. Įmonės ignoruoja tradicines Pietryčių Azijos vietinių tautų teises į žemę ir augindamos aliejines palmes, daro žalą jų žemei. Palmių aliejus yra naudojamas gaminant įvairius skanėstus, įskaitant ir šokoladinius sausainius, kuriuos galima nusipirkti Europos parduotuvėse.

  Nebegalima daugiau laukti! Šia peticija mes raginame Europos politikus paremti vietinius žmones jų kovoje už teisingumą ir tvarius pragyvenimo šaltinius. Todėl mums reikia tarptautinių privalomų reguliavimo sistemų, kurios leistų sumažinti tiekimo grandinių žalą pietuose gyvenantiems žmonėms ir aplinkai.

  Kampaniją vykdo projektas SUPPLY CHA!NGE ir jo nariai

  Next step - spread the word

  You're signing this as Not you? Click here