12.129 of 25.000 paraksti

Eiropas Parlamenta deputātiem, Eiropas Komisijai

This petition is run by Snapshots From the Borders

Petition text

Padarīt 3. oktobri par Eiropas atmiņu un laipnības dienu un nodrošināt, lai migrācijas politiku pamatā būtu cilvēcība un solidaritāte, vienlaicīgi aicinot dalīt atbildības slogu visā Eiropā.

3. oktobris ir simbolisks datums, kas atgādina par dienu, kad 2013. gadā 368 cilvēki, gan bērni, gan sievietes, gan vīrieši, zaudēja dzīvību kuģa avārijā Lampedūzā.

Why is this important?

Arī Latvijas zeme pazīst dažādus laikus. Tikai 20. gadsimtā vien esam piedzīvojuši, ka Pirmā pasaules kara laikā Latvija bija jāpamet apmēram 1 miljonam iedzīvotāju; Otrā pasaules kara laikā bēgļu gaitās devās vairāk nekā 200 000 Latvijas iedzīvotāju. Vairums no bēgļiem cerēja atgriezties dzimtenē jau tuvākajā laikā, tomēr cerības nepiepildījās. Daudziem bija jāmeklē pastāvīgas mājas citur Eiropā vai ārpus tās. Daudzi bēgļu gaitās zaudēja dzīvību.

Mēs aicinām pilsoņus atbalstīt Eiropas Savienības pierobežas teritorijas, kas ierosina šo petīciju, pievienojoties solidaritātes kustībai, parakstot šo cilvēcības un solidaritātes ziņu un vēršot ES iestāžu uzmanību uz to.

Uzņemties atbildību kopā!
Kopā ar ES pierobežas teritorijām ierosinot šo petīciju, mēs vēlamies likt sadzirdēt mūsu balsi un aicināt visus nacionālās un ES politikas veidotājus pildīt savu uzņemto atbildību un īstenot saskaņotas migrācijas politikas. Vietējo kopienu, kas uzņem migrantus ierašanās brīdī, vajadzībām un apstākļiem ir nepieciešams atbalsts Eiropas līmenī – tāds atbalsts, kas nodrošina solidaritāti ar visiem cilvēkiem, t.i. gan vietējiem iedzīvotājiem, gan migrantiem.

Saglabāt cilvēcību!
Cilvēkiem, kas bēg no kara un vajāšanām, bieži nav drošu un standarta alternatīvu nokļūšanai Eiropā. Tikai tad, ja šādi risinājumi tiks steidzami nodrošināti, cilvēki vairs nebūs spiesti izmantot pārvadātājus, tā riskējot ar savu dzīvību. Mēs aicinām padarīt pasauli taisnīgāku, uzklausot balsis no pierobežas teritorijām, kur saskare ar migrāciju ir vistiešākā, un nodrošinot efektīvus risinājumus.

Pievienoties solidaritātes kustībai!
Pievienojieties mums, parakstiet petīciju un mainīsimies kopā, liekot sadzirdēt stāstus un balsis no pierobežas Eiropas Savienības centrā.

Padarīt 3. oktobri par Eiropas atmiņu un laipnības dienu!
2016. gadā Itālijas Senāts ar likumu noteica 3. oktobri par Itālijas Atmiņu un laipnības dienu, ko atzīmē katru gadu, lai atcerētos un pieminētu visus imigrācijas upurus un veicinātu solidaritātes iniciatīvas. Ir pienācis laiks noteikt šo dienu par atzīmējamu visā Eiropā.

Laikā no 2013. gada 3. oktobra līdz šim brīdim Vidusjūrā ir gājuši bojā vai pazuduši bez vēsts 17 900 migrantu un bēgļu. 2016. gadā dzīvību zaudēja rekordliels cilvēku - 5096 cilvēki. 2018. gadā dzīvību zaudēja katrs astoņpadsmitais cilvēks, kas šķērsoja Vidusjūru: tie ir nepieņemami cilvēku zaudējumi un nepieņemama statistika.

3. oktobris būs diena, kad pieminēt šīs zaudētās cilvēku dzīvības un kavēties atmiņās; diena, kad nepareizas politikas nonākušas pretrunā ar mūsu personiskajām un Eiropas vērtībām, kas vienmēr būtu liekamas augstāk. Diena, kad atcerēties pagātni, labot šodienu un plānot Eiropas nākotni, kas balstīta uz solidaritāti un cieņu pret cilvēka dzīvību.

***

“Padarīt 3. oktobri par Eiropas atmiņu un laipnības dienu!” ir kampaņas VAIRS NEVIENU ĶIEĢELI SIENĀ, kas tiek īstenota projekta “Momentuzņēmumi no robežām” [Snapshots from the Borders] ietvaros, kurā apvienotas pierobežas pilsētas un salas, kas saskaras ar migrāciju robežpunktos.

Next step - spread the word

You're signing this as Not you? Click here