12,129 of 25,000 signatures

Šia peticija siekiama atkreipti naujai išrinktų Europos Sąjungos institucijų (Europos Parlamento, Europos Komisijos ir Europos Tarybos) dėmesį

This petition is run by Snapshots From the Borders

Peticija

Įtvirtinkime spalio 3-ąją kaip Europos atminties ir atvirumo dieną, taip išreikšdami savo paramą migracijos politikai, kuri vadovaujasi žmogiškumo ir solidarumo principais bei skatina atsakomybės pasidalijimą tarp Europos Sąjungos šalių.

Spalio 3 d. yra simbolinė data. 2013 m. nuskendus laivui netoli Lampedūzos salos Italijoje žuvo 368 asmenys, tarp jų – vaikai, moterys ir vyrai.

Kodėl tai svarbu?

Kviečiame jus prisijungti prie solidarumo judėjimo, pradėto Viduržemio regiono bendruomenių, pasirašant peticiją bei skleidžiant žmogiškumo ir solidarumo žinutę tol, kol ji bus išgirsta Europos Sąjungos institucijų.

Pasidalinkime atsakomybe!
Kartu su judėjimo pradininkais Viduržemio regione siekiame, kad mūsų balsas būtų išgirstas. Norime, kad valstybės bei ES institucijos įvykdytų savo įsipareigojimus įgyvendinti veiksmingesnę, labiau suderintą bei įrodymais pagrįstą migracijos politiką. Viduržemio regiono bendruomenėms ir miestams reikalingas Europos Sąjungos ir jos narių palaikymas.

Nepamirškime žmogiškumo!
Žmonės, bėgantys nuo karo ir persekiojimo, labai dažnai neturi saugaus ir teisėto būdo pasiekti Europą. Tik tuo atveju, jei jiems bus suteiktos teisėtos alternatyvos, žmonės nebus priversti kreiptis į neteisėtu migrantų gabenimu užsiimančius asmenis ir rizikuoti savo gyvybe. Atkreipdami dėmesį į Viduržemio regiono patirtis, kur migracija yra matoma ir išgyvenama tiesiogiai, raginame prisidėti prie teisingesnio pasaulio kūrimo.

Prisijunkite prie solidarumo judėjimo!
Prisijunkite prie mūsų, pasirašykite peticiją ir, skleisdami žinią apie Viduržemio regiono patirtis, pakeiskime dabartinę situaciją.

Įtvirtinkime spalio 3-ąją kaip Europos atminties ir atvirumo dieną!
2016 m. Italijos Senatas paskelbė spalio 3-ąją Italijos atminties ir atvirumo diena (šį įvykį inicijavo Comitato 3 Ottobre) tam, kad kiekvienais metais būtų prisimenami ir pagerbti visi, žuvę migracijos kelyje, bei tam, kad nepamirštume solidarumo svarbos. Atėjo laikas, kad ši diena būtų minima visoje Europoje.

Nuo 2013 m. spalio 3 d. iki šios dienos Viduržemio Jūroje žuvo arba dingo 17 900 migrantų ir pabėgėlių. 2016 m. buvo prarasta ypač daug gyvybių – 5 096 asmenys žuvo bandydami pasiekti Europą. Tačiau net ir 2018 m. vienas iš 18 žmonių, bandžiusių pasiekti Europą per Viduržemio jūrą, niekada žemyno taip ir nepasiekė. Tokia situacija nėra priimtina.

Siekiame, kad spalio 3 d. taptų diena, skirta visų žuvusiųjų asmenų pagerbimui. Diena, kai migracijos politika neatitiko mūsų individualių ir europietiškų vertybių. Diena, kuri taps proga prisiminti praeitį, permąstyti dabartį bei užtikrinti solidarumą bei pagarbą žmogaus gyvybei ateities Europoje.

***

„Įtvirtinkime spalio 3-ąją kaip Europos atminties ir atvirumo dieną!” yra kampanijos NO MORE BRICKS IN THE WALL!, vykdomos Snapshots from the Borders projekto rėmuose, dalis. Projektas skatina Viduržemio regiono miestelių ir salų, patiriančių migracijos srautus, bendradarbiavimą.

Next step - spread the word

You're signing this as Not you? Click here